Ciemna materia

Ciemna MateriaMateria to wszystko, co zajmuje jakąś przestrzeń i ma swoją masę. Przyzwyczajeni jesteśmy do materii, którą nazywany materią widzialną. Materia widzialna może być widziana, ponieważ wydziela światło lub odbija światło, które wydzielają inne obiekty. Ciemna materia nie może być widziana, ponieważ nie wydziela światła ani go nie odbija.

Naukowcy uważają, że ponad 90% materii we Wszechświecie jest materią ciemną. Wierzą także, że dzięki badaniom ciemnej materii można zdobyć nowe informację na temat Kosmosu. Mają nadzieje, że niektóre informacje pozwolą im odkryć wielkość, kształt i przyszłość Wszechświata. Dzięki ciemnej materii naukowcy chcą również dowiedzieć się, jak formowały się galaktyki.

Naukowcy nie mogą widzieć ciemnej materii, więc mają wyjątkowy sposób na jej badanie. Badają ją poprzez obserwowanie odziaływania jej na widzialną materię. Naukowcy używają komputerów i satelitów, aby ją zbadać. Kosmiczny Teleskop Hubble’a wykonuje zdjęcia, które pomagają badaczom odkryć, gdzie znajduje się ciemna materia.

<<< Wszechświat
Wyrzutnia
Rakieta